kasyna bez blokady ip

Szatańska gra, czyli historia ruletki

Blaise Pascal, znany francuski uczony z XVII wieku, dość wnikliwe próbował zgłębić definicję rachunku prawdopodobieństwa. Ten temat intrygował go do tego stopnia, że postanowił wcielić go w życie. Pascal, jako pierwszy stworzył koło o ruletki i proste zasady gry.

Pascal kierował się przekonaniem, że lepiej zakładać, że coś istnieje, niż uważać, że czegoś nie ma. Dzięki swoim zaciętym poglądom, Pascal stworzył jedną z najwspanialszych gier hazardowych.
Początki gry ruletka, nie były proste. Francuzi okrzyknęli ją grą szatana, gdyż suma liczb z koła dawała liczbę 666. Czy był to przypadek czy zamierzony cel Pascala, nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że owa szatańska liczba przyczyniła się tylko do jeszcze większego zainteresowania grą. W 1790 roku, ruletka stała się królową francuskich salonów. Niecałe sto lat później bracia Blanc, chcąc dorobić się na grze ruletka, dodali do koła pole z numerem zero, dzięki zzemu, zwiększyli prawdopodobieństwo wygranej kasyna.
Po tym, jak ruletka zawitała do Ameryki, stała się takim samym sukcesem, jak w Europie. Wszyscy zaczęli chętnie w nią grywać.

Amerykańscy właściciele kasyn, uznali, więc, że gdy dodadzą kolejne pole z numerem 00, ich zyski wzrosną. Tym samym powstały dwa koła do ruletki, koło europejskie i koło ruletki amerykańskiej. Gracze, którzy liczą na wygraną, powinni decydować się zawsze na koło europejskie, które zwiększa szanse na wygraną.

kasyno gry internetowe

You may also enjoy...